top of page

Brzydkie wnętrze

  • Zdjęcie autora: Joanna Pytlewska-Bil
    Joanna Pytlewska-Bil
  • 5 gru 2022
  • 2 minut(y) czytania

Czy istnieje coś takiego jak brzydki dom/mieszkanie? Od razu odpowiadam Wam, że nie! Jest tylko przestrzeń źle zaprojektowana, zapomniana i zniszczona. Wiele osób boi się rynku wtórnego, bo nie ma wizji na zmianę "ruinki" w perełkę. Taka inwestycja wiąże się też z większym nakładem pracy i pieniędzy. Ale z drugiej strony zyskujemy niepowtarzalne przestrzenie najczęściej w świetnej lokalizacji, już z wybudowaną drogą dojazdową, pełnym dostępem do mediów, bezcenną duszą i historią.

Dom to o wiele więcej niż tylko budynek. Carol Drinkwater

FOTO: Pink Pug Design

Jak przyjechałam na studia do Łodzi praktycznie od razu zakochałam się w architekturze miasta. Nie bez powodu nazywane jest Mia100 Kamienic, bo takich oryginalnych zabudowań jest tu multum. Zachwycają swoimi przepięknymi fasadami z licznymi detalami, ciekawymi podwórkami oraz duchem modernizmu i Art déco. Mieszkania charakteryzują się przestrzennością, wysokimi stropami, dużymi oknami, nierzadko oryginalną sztukaterią, drewnianą podłogą oraz stolarką okienną i drzwiową. Rynek wtórny to nie tylko kamienice. W ogłoszeniach znajdziemy pełne potencjału domy-kostki z czasów PRL, stare budynki, lofty, czy mieszkania w budownictwie wielorodzinnym.

Remont mieszkania z rynku wtórnego to zawsze jest wyzwanie. Nigdy do końca nie wiadomo co kryje się pod boazerią, podłogą, czy zabudową g-k. Dodatkowym sprawdzianem umiejętności projektowych jest konieczność wprowadzenia potrzeb nowych mieszkańców w już istniejącą architektoniczną opowieść. Pierwszym krokiem w procesie projektowym jest przyjrzenie się przestrzeni, stolarce, posadzkom i zachowanym detalom. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - zastana architektura często podpowiada rozwiązania i drogę stylistyczną. Remont wnętrza z rynku wtórnego zaczyna się od usunięcia wielu warstw materiałów po wcześniejszych remontach wykonywanych w niej przez poprzednie lata, po to, aby poznać pierwotną przestrzeń.

FOTO: Pink Pug Design

Kochamy stare elementy we wnętrzach, które stanowią niepowtarzalne detale. Elementy, które oglądamy i staramy się je wykorzystać w nowej przestrzeni to:

  • STOLARKA - drzwiowa i okienna, elementy z pełnego naturalnego drewna jak okiennice, parapety czy listwy przypodłogowe;

  • PODŁOGI - oryginalne parkiety, płytki podłogowe i ścienne, lastryko czy kamienne detal;

  • METALOWE DETALE - stare żeliwne grzejniki, okucia stolarki, balustrady oraz kratki wentylacyjne

  • SZTUKATERIA

  • OGRZEWANIE - stare piece i kominki

  • MEBLE

  • SZTUKA

Na koniec warto wspomnieć, że każdy dobrze przeprowadzony remont wpływa na wartość nieruchomości. Odnowiona przestrzeń potrafi znacząco wpłynąć na atrakcyjność oferty sprzedaży. Zaprojektowana, wyjątkowa przestrzeń w momencie sprzedaży lub wynajmu zawsze przyciąga wzrok oraz klientów poszukujących wnętrz klimatycznych i komfortowych.

2 Comments


dennismills
Jan 29

Płytę MDF w Polsce można nabyć w wyspecjalizowanych sklepach z artykułami meblowymi, marketach budowlanych oraz u dostawców hurtowych. Jedną z godnych zaufania opcji jest sklep https://viyar.pl/catalog/plyta-mdf/, który oferuje wysokiej jakości płyty MDF w różnych rozmiarach i grubościach. Znajdą tu Państwo płyty o powierzchni laminowanej, fornirowanej, malowanej, a także płyty HDF i inne materiały. Firma gwarantuje wysoką jakość, szeroki asortyment i dostawę. Jeśli szukasz sprawdzonego dostawcy do produkcji mebli, Viyar jest doskonałym wyborem!

Like

Osborn Tyler
Osborn Tyler
Jan 29

Gdzie w Polsce znajdę dobrej jakości płyty MDF do produkcji mebli? Zależy nam na sprawdzonych dostawcach, oferujących duży wybór grubości, gęstości i powłok, a także przystępne ceny i możliwość zakupów hurtowych. Pożądana byłaby możliwość dostawy na terenie całego kraju oraz zamawiania próbek. Jakie firmy lub sklepy internetowe polecacie i na jakich zasadach współpracują? Będę wdzięczny za linki i opinie!

Like
bottom of page